چسب آجر نما

چسب آجر نما

چسب آجر نمای پودری، از انواع ملات خشک آماده می‌باشد که بر پایه سیمان طراحی و تولید می‌شود. این محصول به صورت کاملاً مکانیزه و بدون دخالت نیروی انسانی و در نتیجه با دقت بالا در توزین و ترکیب مواد اولیه و بر اساس الزامات استاندارد ملی ایران و استانداردهای روز دنیا تهیه گردیده است. به دلیل استفاده از مواد پایه پلیمری در ترکیب این چسب، در برابر نفوذ آب، حرارت و یخبندان بسیار مقاوم بوده و دارای قدرت چسبندگی بسیار بالا، خاصیت الاستیک و انعطاف پذیری و مقاوم در برابر نشست‌های ساختمان می‌باشد. این چسب برای نصب آجرنما بر روی دیوارهای قدیمی و تراز شده بوسیله سیمان‌کاری، گچ، کاشی قدیمی، سنگ قدیمی، بلوک‌های AAC و… به کار می‌رود. این محصول بسته به سلیقه و سفارش مشتری در دو رنگ خاکستری و سفید ارائه می‌گردد.

به دلیل ضخامت کم اجرای این چسب، زمان عملیات اجرایی، هزینه‌ها و بار مرده ساختمان کاهش و فضای مفید آن افزایش خواهد یافت. قدرت چسبندگی بالا به سطوح مختلف، انعطاف‌پذیری بالا در مقابل ضربه و سازگاری با محیط زیست از دیگر ویژگی‌های این محصول به شمار می‌رود.

مزایا

  • عدم نیاز به هر گونه افزودنی (بجز آب)
  • آماده‌سازی سریع و آسان
  • کاهش زمان عملیات اجرایی، مقرون به صرفه
  • انعطاف‌پذیری بالا در مقابل ضربه
  • قدرت چسبانندگی بالا به سطوح مختلف
  • کاهش پرت مصالح ساختمانی و سازگار با محیط زیست

 

آماده سازی: سطح بستر باید کمی مرطوب و عاری از هر گونه چربی، رنگ و یا گرد و غبار باشد.

شرایط محیطی: این چسب برای استفاده در شرایط آب و هوایی گرم و خشک و آب و هوای معتدل طراحی شده است. دمای محیط در زمان اجرا نباید کمتر از 5 درجه سانتی‌گراد باشد. بهتر است هنگام نصب، دمای محیط در حدود 40-10 درجه سانتی‌گراد باشد. اگر دمای محیط مناسب نبود محیط را گرم نموده و سپس اقدام به نصب آجر نما نمایید.

مخلوط کردن: جهت آماده‌سازی و استفاده از این چسب فقط باید به آن آب اضافه نمود و از افزودن هرگونه مواد جامد و مایع به آن خودداری کرد. ابتدا مقدار 7-6 لیتر آب (معادل %25 وزنی پودر خشک) را داخل ظرفی ریخته و سپس پودر خشک را به آرامی به آن اضافه نمایید. همزمان با استفاده از یک همزن برقی یا مکانیکی، به مدت 3 دقیقه مخلوط کنید تا خمیری صاف و یکدست حاصل شود. پس از 2 دقیقه دوباره به مدت 3 دقیقه مخلوط کنید.

روش اجرا: سطح بستر باید عاری از هر گونه چربی، رنگ و یا گرد و غبار و کمی مرطوب باشد. پس از آماده‌سازی چسب، لایه‌ای از آن به ضخامت 3  الی 10 میلی‌متر را با ماله دندانه‌دار در یک جهت روی سطح بکشید و سپس آجر را بچسبانید. پس از نصب، با یک چکش پلاستیکی بر روی آن ضربه بزنید تا در محل خود محکم شود. ملات آماده خمیری شکل را می‌توان تا یک ساعت مورد استفاده قرار داد. در شرایط آب و هوایی گرم بهتر است محیط را با آب مرطوب نمایید.

شرایط نگهداری: کیسه‌های چسب را روی پالت و بالاتر از سطح زمین، در جای خشک و دور از تابش مستقیم خورشید نگهداری کنید.کیسه‌های باز نشده به مدت یک سال قابل استفاده هستند.

موارد ایمنی: بدلیل وجود سیمان و مواد افزودنیِ پلیمریِ مجاز در این محصول از تماس با چشم و پوست جلوگیری شود. در صورت تماس با چشم فورا با آب زیاد شستشو دهید.

 

مشخصات فنی آجر نمای اردکان

سیمان سیمان پرتلند تیپ 2 – سیمان سفید
سنگدانه سیلیس دانه بندی شده با حداکثر اندازه 1 میلی‌متر
افزودنی‌ها افزودنی‌های پلیمریِ آب نگهدار، مواد افزودنی جهت بهبود چسبندگی، مقاومت و الاستیسیته
رنگ خاکستری، سفید
سایز بسته بندی کیسه 25 کیلوگرمی
مصرف آب تقریبا 6 تا 7 لیتر برای هر کیسه (%25 وزنی پودر خشک)
زمان ماندگاری حدود یک ساعت (دمای زیاد باعث کاهش زمان ماندگاری می‌شود)
میزان مصرف تقریبا 3 تا 4 کیلوگرم برای هر متر مربع
ضخامت قابل اجرا 3 الی 10 میلی‌متر
دوام مقاوم در برابر آب، یخ زدگی و شرایط جوی
مقاومت چسبندگی 4/1 مگاپاسکال مطابق استاندارد EN1384

بالا