سایر ملات ها

کارخانه ملات اردکان

پودر بندکشی

پودر بندکشی برای پر کردن فواصل بین کاشی‌ها یا سنگ‌های به کار رفته در کف و یا دیوار و هم چنین آجر نما استفاده می‌شود. پودرهای درزبندی با فرمولاسیون مناسب برای موارد داخل یا خارج از ساختمان کاربرد دارند. این پودرها باید علاوه بر زیبایی بخشیدن به کار، مواد و لایه‌های زیرین کاشی را در مقابل آسیب‌های مکانیکی و اثرات نامطلوب نفوذ آب به داخل سازه محافظت نمایند. هم چنین یک پودر درزبندی پایه سیمانی باید خصوصیاتی مانند چسبندگی مناسب به لبه‌ها، انقباض ناچیز، انعطاف پذیری کافی، مقاومت به سایش بالا، استحکام و پیوستگی خوب، جذب آب کم و کارپذیری عالی را داشته باشد.

پودر درزبندی اردکان ملات از انواع ملات خشک پایه سیمانی آماده است که منطبق با الزامات استاندارد ملی ایران و با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا طراحی و تولید می‌شود. به دلیل افزودنی‌های پلیمری مناسب، این پودر به راحتی با آب مخلوط شده و خمیری انعطاف پذیر با کارایی مناسب و نفوذ ناپذیر در برابر آب تولید می‌کند. قدرت چسبندگی، پیوستگی و پرکنندگی بالایِ این محصول آن را گزینه مناسبی جهت پر کردن بندهای کاشی، سرامیک، آجر نما، سنگ و … نموده است. هم چنین این پلیمرهای پودری، محصول را در برابر ترک خوردگی، انقباض و سایش مقاوم کرده و دوام و استحکام آن را بهبود بخشیده است. استفاده از رنگ‌های معدنی موجب شده است تا علاوه بر تنوع رنگی، زیبایی، ثبات و یکنواختی رنگ محصول نیز تضمین شود. این محصول در انواع مختلفی بسته به محل کاربرد عرضه می‌شود:

 • پودر بندکشی مناسب برای درزهای 4-1 میلی‌متر
 • پودر بندکشی مناسب برای درزهای 10-5 میلی‌متر
پودر بندکشی (1 تا 4 میلیمتر)

پودر بندکشی (1 تا 4 میلیمتر)

 

پودر بندکشی 5 تا 10 میلیمتر

پودر بندکشی 5 تا 10 میلیمتر

مزایا

 • عدم نیاز به هر گونه افزودنی (بجز آب)
 • قدرت چسبندگی، پیوستگی و پرکنندگی بالا
 • زیبایی، دوام و استحکام
 • مقاوم در برابر نفوذ رطوبت، ترک خوردگی، انقباض و سایش
 • تنوع، ثبات و یکنواختی رنگ
 • آماده‌سازی سریع و آسان
 • مقرون به صرفه

آماده سازی: قبل از مصرف، کلیه بندهای مورد نظر باید به کمک برس سیمی تراشیده، تمیز و سپس آب پاشی شوند تا سطح کار عاری از هرگونه مواد و مصالح باقیمانده باشد.

شرایط محیطی: بندکشی نباید در دمای کمتر از 5 درجه سانتی‌گراد یا در دمای بالا و در شرایط بارندگی انجام شود.

مخلوط کردن: جهت آماده‌سازی و استفاده از این پودر، فقط باید به آن آب اضافه شود. میزان مصرف پودر، متناسب با فاصله بین کاشی‌های نصب شده می‌باشد.آب مورد نیاز برای اختلاط بسته به ضخامت بند و میزان خمیری بودن مورد نظر حدود 2 تا 4.5  لیتر برای هر کیسه 20 کیلوگرمی (11 تا 21 وزنی پودر خشک) می‌باشد. آب را داخل سطل پلاستیکی ریخته و همزمان با اضافه نمودن پودر بندکشی، مخلوط را به وسیله همزن دستی یا برقی به مدت 3 دقیقه مخلوط نمایید تا محصولی یکنواخت و خمیری حاصل شود. پس از 2 دقیقه دوباره به مدت 3 دقیقه مخلوط کنید.

روش اجرا: محصول به دست آمده باید با کاردک پلاستیکی یا ماله مخصوص بندکشی بر روی درزها کشیده شود تا عمق بندها از این ماده خمیری پر گردد. بعد از کشيدن خمير بند کشي، مواد اضافه آن را به کمک کاردک یا ماله بندکشی جمع کنید. قبل از خشک شدن ملات بند کشی، اسفنج مرطوبی را روی سطح کار کشیده تا پستی و بلندی پیرامون بندها محو شود و پس از خشک شدن کامل نیز با پارچه تمیز سطح کار را صیقل دهید.

عمل آوری: در محیط خیلی خشک و در معرض تابش نور خورشید، پس از اتمام بندکشی، اسپری آب توصیه می‌شود.

شرایط نگهداری: کیسه‌های ملات را روی پالت و بالاتر از سطح زمین، در جای خشک و دور از تابش مستقیم خورشید نگهداری کنید.کیسه‌های باز نشده به مدت یک سال قابل استفاده هستند.

موارد ایمنی: بدلیل وجود سیمان و مواد افزودنیِ پلیمریِ مجاز در این محصول از تماس با چشم و پوست جلوگیری شود. در صورت تماس با چشم فورا با آب زیاد شستشو دهید.

مشخصات فنی پودر بندکشی اردکان

 

سیمان سیمان پرتلند تیپ ۲ – سیمان سفید
سنگدانه سیلیس دانه بندی شده با حداکثر اندازه 7/0 میلی‌متر
افزودنی‌ها افزودنی‌های پلیمریِ آب نگهدار، مواد افزودنی جهت بهبود چسبندگی، آبگریزی و الاستیسیته
رنگ تنوع رنگ
سایز بسته بندی کیسه 20 کیلوگرمی
مصرف آب بسته به ضخامت بند و میزان خمیری بودن مورد نظر بین 2 تا 5/4 لیتر برای هر کیسه ( 11 تا 21 درصد وزنی پودر خشک)
زمان ماندگاری 40 دقیقه (دمای زیاد باعث کوتاه شدن زمان ماندگاری می‌گردد)
میزان مصرف برای کاشی‌هایcm  15×15 با بندهای 3 میلی‌متر حدودا 250 گرم پودر برای یک متر مربع سطح کافی است
دوام مقاوم در برابر آب، یخ زدگی و شرایط جوی
مقاومت فشاری 23 مگاپاسکال مطابق باEN12808-3

 

چسب کاشی، سرامیک

 • عدم نیاز به هر گونه افزودنی (بجز آب)
 • کاهش زمان عملیات اجرایی
 • مقرون به صرفه
 • آماده‌سازی سریع و آسان
 • قدرت چسبندگی بالا به سطوح مختلف
 • انعطاف‌پذیری بالا در مقابل ضربه
 • کاهش بار مرده و افزایش فضای مفید ساختمان به دلیل ضخامت کم اجرا
 • کاهش پرت مصالح ساختمانی و سازگار با محیط زیست

چسب کاشی، سرامیک  انواع ملات خشک آماده می‌باشد که بر پایه سیمان طراحی و تولید می‌شود. این محصول به صورت کاملاً مکانیزه و بدون دخالت نیروی انسانی و در نتیجه با دقت بالا در توزین و ترکیب مواد اولیه و بر اساس الزامات استاندارد ملی ایران و استانداردهای روز دنیا تهیه گردیده است. به دلیل استفاده از مواد پایه پلیمری در ترکیب این چسب، در برابر نفوذ آب، حرارت و یخبندان بسیار مقاوم بوده و دارای قدرت چسبندگی بسیار بالا، خاصیت الاستیک و انعطاف پذیری و مقاوم در برابر نشست‌های ساختمان می‌باشد. این چسب برای نصب کاشی بر روی دیوارهای قدیمی و تراز شده بوسیله سیمان‌کاری، گچ، کاشی قدیمی، سنگ قدیمی، بلوک‌های AAC و… به کار می‌رود. این محصول بسته به سلیقه و سفارش مشتری در دو رنگ خاکستری و سفید ارائه می‌گردد. به دلیل استفاده از مواد افزودنی پلیمری آب نگهدار، کاشی و سطح زیرکار نیازی به زنجاب کردن قبل از شروع کار ندارد. پس از نصب کاشی، کاشی لغزشی ندارد بنابراین نیازی به استفاده از اسپیسر نمی‌باشد و می‌توان کاشی کاری را از بالا به پایین انجام داد.

به دلیل ضخامت کم اجرای این چسب، زمان عملیات اجرایی، هزینه‌ها و بار مرده ساختمان کاهش و فضای مفید آن افزایش خواهد یافت. قدرت چسبندگی بالا به سطوح مختلف، انعطاف‌پذیری بالا در مقابل ضربه و سازگاری با محیط زیست از دیگر ویژگی‌های این محصول به شمار می‌رود.

چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی و سرامیک

 

آماده سازی: سطح بستر باید کمی مرطوب و عاری از هر گونه چربی، رنگ و یا گرد و غبار باشد.

شرایط محیطی: این چسب برای استفاده در شرایط آب و هوایی گرم و خشک و آب و هوای معتدل طراحی شده است. دمای محیط در زمان اجرا نباید کمتر از 5 درجه سانتی‌گراد باشد. بهتر است هنگام نصب، دمای محیط در حدود 40-10 درجه سانتی‌گراد باشد. اگر دمای محیط مناسب نبود محیط را گرم نموده و سپس اقدام به نصب کاشی، سرامیک یا آجر نما نمایید.

مخلوط کردن: جهت آماده‌سازی و استفاده از این چسب فقط باید به آن آب اضافه نمود و از افزودن هرگونه مواد جامد و مایع به آن خودداری کرد. ابتدا مقدار 6 تا 7 لیتر آب برای هر کیسه (%25 وزنی پودر خشک) را داخل ظرفی ریخته و سپس چسب را به آرامی به آب اضافه کنید. همزمان با استفاده از یک همزن برقی یا مکانیکی، به مدت 3 دقیقه مخلوط کنید تا خمیری صاف و یکدست حاصل شود. پس از 2 دقیقه دوباره به مدت 3 دقیقه مخلوط کنید. چسب آماده شده تا یک ساعت قابل مصرف است.

روش اجرا: پس از آماده‌سازی، چسب را با ماله شانه‌ای به ضخامت 3 تا 10 میلی‌متر روی سطح اعمال نموده و سپس کاشی، سرامیک را در محل قرار دهید. پس از نصب با استفاده از یک چکش پلاستیکی بر روی آن ضربه بزنید تا در محل خود محکم شود. تا 15 دقیقه پس از نصب می‌توان کاشی‌ها را جابجا نمود.

در صورتی که ابعاد کاشی بزرگتر از cm20×20 باشد علاوه بر استفاده از چسب بر روی سطح کار، نیاز به اعمال چسب بر پشت کاشی نیز می‌باشد. روش‌های پخش چسب بر زیر کار به سه صورت انجام می‌شود: 1- با کاردک شانه‌ای بر روی سطح زیر کار 2- با کاردک قاشقی بر سطح پشت کاشی یا سرامیک 3- روش ترکیبی.

روش شانه‌ای برای کاشی‌های با ابعاد کم (زیر cm20×20) و زمانی که زیر کار بسیار تراز و بدون موج باشد مناسب است .روش قاشقی و ترکیبی بیشتر برای نصب کاشی و سرامیک با ابعاد بزرگ و زمانی که زیر کار خوب تراز نبوده و موج داشته باشد به کار می‌روند. در شرایط آب و هوایی فوق‌العاده گرم، قبل از نصب، بایستی پشت کاشی و سرامیک را به یک لایه نازک چسب آغشته نمود. پیشنهاد می‌شود پس از اجرا به وسیله یک برس سیمی، درزهای کاشی جهت اعمال پودر بندکشی خالی شوند.

عمل آوری: این محصول نیاز به عمل آوری ندارد ولی بهتر است محیط را با آب مرطوب نمایید.

شرایط نگهداری: کیسه‌های چسب را روی پالت و بالاتر از سطح زمین، در جای خشک و دور از تابش مستقیم خورشید نگهداری کنید.کیسه‌های باز نشده به مدت یک سال قابل استفاده هستند.

موارد ایمنی: بدلیل وجود سیمان و مواد افزودنیِ پلیمریِ مجاز در این محصول از تماس با چشم و پوست جلوگیری شود. در صورت تماس با چشم فورا با آب زیاد شستشو دهید.

مشخصات فنی چسب کاشی، سرامیک

سیمان سیمان پرتلند تیپ 2 – سیمان سفید
سنگدانه سیلیس دانه بندی شده با حداکثر اندازه 1 میلی‌متر
افزودنی‌ها افزودنی‌های پلیمریِ آب نگهدار، مواد افزودنی جهت بهبود چسبندگی، مقاومت و الاستیسیته
رنگ خاکستری، سفید
سایز بسته بندی کیسه 25 کیلوگرمی
مصرف آب تقریبا 6 تا 7 لیتر برای هر کیسه (%25 وزنی پودر خشک)
زمان ماندگاری حدود یک ساعت (دمای زیاد باعث کاهش زمان ماندگاری می‌شود)
میزان مصرف تقریبا 5 تا 7 کیلوگرم برای هر متر مربع کاشی بسته به نوع کاشی و کیفیت زیر کار
ضخامت قابل اجرا 3 الی 10 میلی‌متر
دوام مقاوم در برابر آب، یخ زدگی و شرایط جوی
مقاومت چسبندگی 4/1 مگاپاسکال مطابق استاندارد EN1384

 

ملات خودتراز شونده

مزایا

 • سهولت مصرف و سرعت بالا در اجرا
 • مقرون به صرفه
 • آماده‌سازی سریع و آسان
 • استحکام زیاد در مقابل ضربه
 • روانی مطلوب با چسبندگی مناسب به سطوح زیرین
 • بدون انقباض و افت حجم
 • یکپارچگی کامل و حذف درزها
 • دارای مقاومت سایشی بالا
 • نفوذ پذیری کم و با دوام در برابر سیکل‌های یخبندان
 • عدم تولید گرد و غبار
 • قابلیت رنگ آمیزی بر روی آن
 • سازگار با محیط زیست

 

ملات خود تراز شونده یکی از پیچیده‌ترین زیر شاخه‌های ملات خشک است. ملات خود تراز شونده باید پس از اعمال روی یک سطح ناهموار، سطحی مناسب، هموار و یکنواخت برای تمامی کف‌پوش‌ها مانند قالی، پارکت‌های چوبی، پی وی سی، کاشی و … ایجاد کند. این ملات باید قابلیت استفاده راحت و کارامد را حتی در نواحی وسیع و گیرش سریع داشته باشد و زود خشک شود تا کفپوش مناسب  پس از تنها چند ساعت روی آن استفاده شود. بنابراین ملات خود تراز شونده باید دارای ویژگی‌هایی چون روانی مناسب، خود ترازی، صافی سطح و گیرش سریع باشد. علاوه بر این، ملات باید به تمامی سطوح بچسبد و انقباض کم، استحکام فشاری بالا و مقاومت به سایش خوب داشته باشد. این ملات‌ها می‌توانند بر پایه سیمان یا گچ (انیدریت) به عنوان چسباننده معدنی باشند. زمان گیرش این ملات‌ها متفاوت و از گیرش معمولی تا گیرش خیلی سریع می‌باشد. زمان گیرش معمولا وابسته به الزامات پروژه خاص است که به عنوان مثال کفپوش باید در زمان معینی روی سطح ملات کار شود. هرچه زمان گیرش و خشک شدن، سریعتر و ضخامت ملات کار شده بیشتر باشد فرمولاسیون ملات پیچیده‌تر و قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

ملات خودتراز شونده، از انواع ملات خشک آماده است که بر پایه سیمان طراحی و تولید می‌شود که برای هم سطح کردن سطوح افقی در ضخامت‌های پایین (1 تا 10 میلی‌متر تراز کردن با ماله، تا 60 میلی‌متر برای تراز کردن کفپوش که با ماشین اعمال می‌شود) به کار می‌رود. این ملات با داشتن یکنواختی، مقاومت فشاری و چسبندگی مناسب به سطح بتن، برای اجرای عملیات کف سازی در سطوح مختلف استفاده می‌گردد.

 

ملات خودتراز شونده

ملات خودتراز شونده

آماده سازی: سطح بستر باید عاری از هر گونه چربی، رنگ، گرد و غبار و مواد سست باشد. بهتر است قبل از اجرا، سطح زیر کار توسط آب مرطوب شود.

شرایط محیطی: مناسب‌ترین محدوده دمایی در زمان اجرا، در حدود 35-5 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

مخلوط کردن: جهت آماده‌سازی و استفاده از این ملات فقط باید به آن آب اضافه شود. از افزودن هرگونه مواد جامد و مایع به ملات خودداری نمایید. ابتدا مقدار 4 تا 5 لیتر آب برای هر کیسه (17 تا 20 درصد وزنی پودر خشک) را داخل ظرفی ریخته و سپس ملات را به آرامی به آن اضافه کنید. همزمان با استفاده از یک همزن برقی یا مکانیکی، به مدت 3 تا 5 دقیقه مخلوط کنید تا مخلوطی صاف و یکنواخت حاصل شود. مدت 5 دقیقه به ملات استراحت داده و سپس یک دقیقه دیگر مخلوط کنید.

روش اجرا: مخلوط ملات خودتراز شونده را روی سطح مورد نظر پخش نموده و به وسیله غلتک خاردار و یا تی پلاستیکی، ملات را یکنواخت نمایید تا سطحی صاف بدست آید. بهتر است عملیات ملات ریزی را در مدت 30 دقیقه به پایان برسانید.

عمل آوری: در شرایط آب و هوایی گرم و خشک، اسپری آب توصیه می‌شود.

شرایط نگهداری: کیسه‌های ملات را روی پالت و بالاتر از سطح زمین، در جای خشک و دور از تابش مستقیم خورشید نگهداری کنید.کیسه‌های باز نشده به مدت یک سال قابل استفاده هستند.

موارد ایمنی: بدلیل وجود سیمان و مواد افزودنیِ پلیمریِ مجاز در این محصول از تماس با چشم و پوست جلوگیری شود. در صورت تماس با چشم فورا با آب زیاد شستشو دهید.

 

مشخصات فنی ملات خودتراز شونده اردکان 

سیمان سیمان پرتلند تیپ 2
سنگدانه سیلیس دانه بندی شده با حداکثر اندازه 5/0 میلی‌متر
افزودنی‌ها افزودنی‌های پلیمری آب نگهدارنده و مواد افزودنی جهت بهبود چسبندگی‌، مقاومت و الاستیسیته
رنگ خاکستری
سایز بسته بندی کیسه 25 کیلوگرمی
مصرف آب تقریبا 4-5 لیتر برای هر کیسه (17 تا 20 وزنی پودر خشک)
زمان ماندگاری حدود 20 دقیقه (دمای زیاد باعث کاهش زمان ماندگاری می‌شود)
میزان مصرف 7/1 کیلوگرم به ازای هر مترمربع با ضخامت 1 میلی‌متر، که بستگی به کیفیت زیر کار دارد
ضخامت قابل اجرا 10-3 میلی‌متر
دوام مقاوم در برابر آب، یخ زدگی و شرایط جوی
مقاومت فشاری 28 روزه 30 مگاپاسکال

 

گروت صنعتی منبسط شونده

 • عدم نیاز به هر گونه افزودنی(بجز آب)
 • روانی بسیار خوب
 • افزایش حجم کنترل شده
 • مقاومت فشاری كوتاه مدت و دراز مدت بسیار زیاد
 • توان جذب نیروهای وارده و انتقال آن‌ها به بخش زیرکار
 • مقاومت کششی و خمشی بالا
 • خاصیت آب بند کنندگی مطلوب
 • سخت شدن بدون جمع شدگی

گروت صنعتی از انواع ملات خشک آماده است که بر پایه سیمان طراحی و تولید می‌شود. گروت صنعتی حاوی سنگدانه‌های سيليسی با ضريب اصطكاكی بالا، سیمان و مواد افزودنی پلیمری بوده و از روانی بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. معمولا از گروت‌ها در مواردی که احتياج به مقاومت بالا دارند، ترميم کردن ترک‌ها با عمق زياد، زير سازي تجهيزات سنگين، زیر صفحه ستون‌ها، بولت‌ها، انکربولت‌ها، نصب ریل ماشین آلات، پل‌ها، ریل‌ها و حایل‌ها استفاده مي‌شود. به دلیل خاصیت غیر انقباضی گروت‌ها، این محصول در هر مکانی که ریخته شود آن را کاملا پر می‌کند. گروت‌ها باعث ایجاد مقاومت‌های مطلوب و مطمئن در برابر حرارت‌های بالا و فشارهای استاتیکی و همچنین اتصال پایدار بین گروت و سازه‌ها می‌گردند. از دیگر خواص گروت‌ها، سخت شدن در مدت زمان کوتاه و رسيدن به مقاومت نهايي مطلوب، کف سازی سطوح مقاوم در برابر مواد شیمیایی و خورنده و چسبندگی فوق العاده به سطوح فلزی و بتنی مي‌باشد. گروت‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که توان جذب نیروهای وارده و انتقال آن‌ها به بخش زیرکار را داشته باشند. برای مثال در هنگام نصب انواع ماشین‌آلات،‌ نیروهای وارده از آن‌ها توسط گروت به پایه بتنی منتقل می‌شود.

گروت منبسط شونده

گروت منبسط شونده

آماده سازی: سطوح باید پایدار، عاری از گرد و غبار، روغن و گریس باشند. برای جلوگیری از جذب آبِ گروت توسط بتن و ایجاد ترک، 24 ساعت قبل از گروت ریزی باید سطوح را کاملا غرقاب کرده و در زمان گروت ریزی آب اضافی را از روی سطح خشک نمائید. برای قالب بندی باید از قالب‌های سخت و نفوذ ناپذیر و فاقد خاصیت جذب آب استفاده شود تا نشت رطوبت اتفاق نیفتد. روی صفحات ستونی که قرار است زیر آن‌ها گروت ریزی انجام شود باید سوراخ‌هایی برای خروج هوا وجود داشته باشد.

شرایط محیطی: خنک کاری تجهیزاتی که در معرض مستقیم گروت ریزی هستند بسیار مهم است. حتی المقدور از گروت ریزی در ساعات گرم روز خودداری کنید. دمای آب مصرفیِ مطلوب برای گروت ریزی کمتر از 20 درجه سانتی‌گراد می باشد و اجزای کار باید از دمای بالا و یخبندان محافظت گردند.

مخلوط کردن: جهت آماده‌سازی و استفاده از این گروت فقط باید به آن آب اضافه شود. از افزودن هرگونه مواد جامد و مایع به ملات خودداری نمایید. حدود 17 تا 20 درصد وزن گروت، آب را داخل ظرف مناسب ریخته و کل پودر را کم کم اضافه کرده و با یک همزن مکانیکی یا برقی مناسب اختلاط را به مدت 5 دقیقه تکمیل کنید.

روش اجرا: بهتر است گروت ریزی بلافاصله پس از مخلوط کردن و حداکثر به مدت20 دقیقه پس از اختلاط انجام شود. تا حد امکان از ویبره کردن گروت اجتناب کنید اما در صورت لزوم می‌توان از ضربات آهسته میله و یا از ویبراتور بسیار ملایم استفاده نمود. حداکثر ضخامت توصیه شده در هر لایه، ۵۰ میلی‌متر می‌باشد. برای گروت ریزیِ لایه‌های ضخیم‌تر بایستی گروت ریزی در چند لایه و پس از سخت شدن لایه قبلی انجام شود.

عمل آوری: عمل آوری بایستی بلافاصله پس از گروت ریزی و زمانی که گروت به اندازه کافی سخت شده که قابل مرطوب کردن باشد، آغاز گردد. گروت ریخته شده می‌بایست تا ۷ روز مرطوب نگاه داشته شود و از تابش مستقیم نور خورشید محافظت گردد. این کار را می‌توان با استفاده از گونی مرطوب انجام داد.

شرایط نگهداری: کیسه‌های گروت را روی پالت و بالاتر از سطح زمین، در جای خشک و دور از تابش مستقیم خورشید نگهداری کنید.کیسه‌های باز نشده به مدت یک سال قابل استفاده هستند.

موارد ایمنی: بدلیل وجود سیمان و مواد افزودنیِ پلیمریِ مجاز در این محصول از تماس با چشم و پوست جلوگیری شود. در صورت تماس با چشم فورا با آب زیاد شستشو دهید.

مشخصات فنی گروت صنعتی اردکان

سیمان سیمان پرتلند تیپ 2
سنگدانه سیلیس دانه بندی شده با حداکثر اندازه 2 میلی‌متر
افزودنی‌ها افزودنی‌های پلیمریِ آب نگهدار و منبسط شونده، مواد افزودنی جهت افزایش مقاومت و استحکام
رنگ خاکستری
سایز بسته بندی کیسه 25 کیلوگرمی
مصرف آب تقریبا 4-5 لیتر برای هر کیسه (17 تا 20 وزنی پودر خشک)
زمان ماندگاری حدود 20 دقیقه
دوام بسیار مقاوم
مقاومت فشاری مقاومت بیش از 20 مگاپاسکال بعد از 1 روز و بیش از 50 مگاپاسکال بعد از 28 روز

مطابق با استاندارد ASTM C1107

 

ملات عایق رطوبت

مزایا

 • عدم نیاز به هر گونه افزودنی (بجز آب)
 • سهولت مصرف و سرعت بالا در اجرا
 • مقرون به صرفه و با دوام
 • آماده‌سازی سریع و آسان
 • چسبندگی خوب به سطح
 • قابلیت اجرای پوشش‌های دیگری مانند کاشی و سرامیک روی ملات
 • سازگار با محیط زیست

اثرات فرسایشیِ آب (به صورت مایع یا بخار) بر اجزای ساختمان مانند بتن، ملات، سنگ‌های طبیعی و … خسارات جبران ناپذیری را بر ساختمان وارد می‌کند. بنابراین از دیرباز سعی بر این بوده است که دیوارهای ساختمان به گونه‌ای ساخته شوند تا از نفوذ آب به داخل ساختمان جلوگیری شود. استفاده از ملات عایق رطوبت در مقایسه با ایزوگام، دوام بیشتر و آلودگی زیست محیطی کمتری را به دنبال دارد.

ملات عایق رطوبت اردکان ملات، از انواع ملات خشک آماده است که بر پایه سیمان طراحی و تولید می‌شود. استفاده از مواد افزودنی پلیمری در ترکیب این عایق، خواصی مانند انعطاف پذیری و نفوذ ناپذیری به آن بخشیده است. این ملات، قابلیت اجرا روی سطوح آجری، بتنی، سنگی، سیمانی، بلوک AAC و … را به صورت خشک و مرطوب دارد و پیوند قوی با سطح زیر کار ایجاد می‌کند. بنابراین استفاده از این محصول، محدودیت اجراییِ کار با ایزوگام و عایق شیمیایی را ندارد.

ملات عایق رطوبت به عنوان پوشش استخرهای ذخیره آب و پساب و محیط‌های مرطوب مانند زیرزمین ساختمان‌ها نیز به کار برده می‌شود.

ملات عایق رطوبت

ملات عایق رطوبت

آماده‌سازی: سطح بستر باید عاری از هر گونه چربی، رنگ، گرد و غبار و مواد سست باشد. بهتر است قبل از عملیاتِ اجرا، سطح زیر کار توسط آب پرفشار شسته شده و تمام ترک‌ها پر شوند.

شرایط محیطی: مناسب‌ترین محدوده دمایی در زمان اجرا، در حدود 25-5 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

مخلوط کردن: جهت آماده‌سازی و استفاده از ملات عایق رطوبت فقط باید به آن آب اضافه نمود. از افزودن هرگونه مواد جامد و مایع به ملات خودداری نمایید.آب مورد نیاز برای اختلاط، به مقدار 5/4 تا 5/5 لیتر برای یک کیسه 25 کیلوگرمی (%22-19 وزن پودر خشک) می‌باشد. آب را داخل ظرفی ریخته و سپس ملات را به آرامی به آب اضافه کنید. همزمان، با استفاده از یک همزن برقی یا مکانیکی، به مدت 3 دقیقه مخلوط کنید تا مخلوطی صاف و یکدست حاصل شود. مدت 5 دقیقه به ملات استراحت داده و سپس به مدت یک دقیقه دیگر مخلوط کنید.

روش اجرا: عایق رطوبتی با ضخامت 2 تا 5 میلی‌متر قابل اجراست. برای پخش کردن ملات می‌توان از تی پلاستیکی، ماله فلزی و یا دستگاه ملات پاش استفاده کرد. بهترین زمانِ اجرای ملات پس از مخلوط شدن با آب، حدود نیم ساعت می‌باشد.

عمل آوری: پس از اجرای ملات عایق رطوبت، سطح را از تابش مستقیم نور خورشید و شرایط جوی شدید محافظت نمایید. در شرایط آب و هوایی گرم و خشک، بهتر است سطح با اسپری آب مرطوب شود.

شرایط نگهداری: کیسه‌های ملات را روی پالت و بالاتر از سطح زمین، در جای خشک و دور از تابش مستقیم خورشید نگهداری کنید.کیسه‌های باز نشده به مدت یک سال قابل استفاده هستند.

موارد ایمنی: بدلیل وجود سیمان و مواد افزودنی پلیمری مجاز در این محصول از تماس با چشم و پوست جلوگیری شود. در صورت تماس با چشم فورا با آب زیاد شستشو دهید.

مشخصات فنی ملات عایق رطوبت اردکان

سیمان سیمان پرتلند تیپ 2
سنگدانه سیلیس دانه بندی شده با حداکثر اندازه 6/0 میلی‌متر
افزودنی‌ها افزودنی‌های پلیمری جهت بهبود چسبندگی، مقاومت و الاستیسیته
رنگ خاکستری
سایز بسته بندی کیسه 25 کیلوگرمی
مصرف آب تقریبا 5/4-5/5 لیتر برای هر کیسه (19 تا 22 درصد وزنی پودر خشک)
زمان ماندگاری حدود نیم ساعت (دمای زیاد باعث کاهش زمان ماندگاری می‌شود)
میزان مصرف 1 تا 2 کیلوگرم برای هر مترمربع، که بستگی به کیفیت زیر کار و ضخامت اجرا دارد
ضخامت قابل اجرا 5-2 میلی‌متر
دوام مقاوم در برابر آب و شرایط جوی
مقاومت فشاری

 

ملات اندودکاری (پلاستر)

مزایا

 • عدم نیاز به هر گونه افزودنی(بجز آب)
 • دوام و پایداری بلند مدت
 • اجرای آسان و سریع
 • قابليت اجرا بر روی کليه سطوح
 • بدون ترك خوردگی
 • چسبندگی عالی به انواع مصالح
 • قابل اجرا به صورت دستی و ماشین ملات پاش
 • انعطاف‌پذیری و کارایی بالا

پلاستر/اندود یک نوع ملات پوششیِ یک یا چند لایه است که با ضخامت مشخص، روی دیوار یا سقف اعمال می‌شود. اندود، بیرونی‌ترین کاری است که روی سطوح مختلف ساختمان انجام می‌شود و در افزایش عمر ساختمان تاثیر بسزایی دارد. اندودکاری یکی از روش‌های متداول نماسازی است و وظیفه آن محافظت از سطح زیرکار در برابر شرایط آب و هوایی (نفوذ رطوبت، نوسانات دمایی، باران شدید)، فعالیت‌های شیمیایی یا مکانیکی، پوشاندن نواقص ساختمان و ایجاد ظاهری خوشایند می‌باشد. پلاسترها باید دارای قابلیت تراوایی بخار آب، مستحکم و مقاوم به یخ زدگی و شوره بوده و برای رنگ آمیزی، کاشی کاری یا کاغذ دیواری مناسب باشند. در حال حاضر متداول‌ترین پلاسترهای مصرفی در ایران، کاهگل، گچ، سیمان، ماسه-سیمان و … است.

خصوصیات یک پلاستر وابسته به نوع مصالح به کار رفته در آن است و در انتخاب یک پلاستر عواملی مانند نوع چسباننده، پایداری آن، آب بند بودن و قابلیت تراوایی بخار آب تاثیر گذارند. زیرا اگر نما به خوبی محافظت شده باشد رطوبتِ جذب شده فرصت و امکان عبور از لایه‌های محافظ را به دست می‌آورد. در میان چسباننده‌ها، سیمان و آهک بیشترین مقاومت فشاری برای پلاستر را دارا می‌باشند.

اندود اردکان ملات به دو دسته تقسیم می‌شود:

1- اندود ماسه-سیمان (لایه اولیه)

2- اندود تزئینی (لایه نهایی)

اندود ماسه-سیمان، ملاتی متشکل از ماسه و سیمان با نسبت مشخص می‌باشد که برای اندود کردن دیوار به کار می‌رود. این ملات از نوع آبی و دارای مقاومت خوبی به ویژه در سنین اولیه است. ملات ماسه سیمان جمع می‌شود و در سطوح بزرگ و بندکشی‌ها ترک‌های ریز (مویی) و درشت برمی‌دارد. آب برف و باران بخصوص در موقع بوران به داخل اندود سیمانی و بندکشی‌ها نفوذ کرده و حتی گاهی به داخل ساختمان نیز سرایت می‌کند. این ملات با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده قرار گرفته و قابلیت اعمال روی تمامی سطوحِ زیرکار را با ماله و به صورت تگرگی دارد (به دلیل عدم استفاده از مواد افزودنی پلیمری در این ملات جهت بهبود خواص آن، امکان ترک خوردگیِ ناشی از انقباض سیمان وجود دارد).

این ملات هم چنین می‌تواند برای از بین بردن ناصافی‌های سطوح به کار برده شود و پس از آماده شدن سطح می‌توان روی این لایه، اندود تزئینی انجام داد.

اندود تزئینی، ملاتی متشکل از سیلیس دانه بندی شده، سیمان و مواد افزودنیِ پلیمری می‌باشد که جهت نماسازی به کار می‌رود. استفاده از پلیمرهای پودری در این محصول باعث شده تا نسبت به رطوبت مقاوم بوده و چسبندگی و استحکام بالایی داشته باشد و در نتیجه عمر ساختمان را افزایش دهد. رنگ‌های به کار رفته در این محصول، معدنی بوده و به همین دلیل در برابر رنگ پریدگی بسیار مقاوم‌اند و هم چنین رنگ و جلوه‌ای طبیعی به ساختمان می‌بخشند.

 

ملات اندودکاری

ملات اندودکاری

 

ملات اندود آستر

ملات اندود آستر

آماده سازی: سطح زیر کار باید عاری از هرگونه چربی، رنگ و یا گرد و غبار باشد. برای ایجاد چسبندگی بهتر در محیط‌های گرم و خشک، می‌توان سطح کار را مرطوب نمود.

شرایط محیطی: مناسب‌ترین محدوده دمایی در زمان اجرا، در حدود 40-5 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

مخلوط کردن: جهت آماده‌سازی و استفاده از این ملات فقط باید به آن آب اضافه شود. از افزودن هرگونه مواد جامد و مایع به ملات خودداری نمایید. ابتدا مقدار 6 تا 7 لیتر آب را داخل ظرفی ریخته (%25 وزنی پودر خشک) و سپس ملات پلاستر را به آرامی به آب اضافه کنید. همزمان با استفاده از یک همزن برقی یا مکانیکی، به مدت 3 دقیقه مخلوط کنید تا خمیری صاف و یکنواخت حاصل شود. پس از 2 دقیقه دوباره به مدت 3 دقیقه مخلوط کنید. ملات خمیری آماده شده تا دو ساعت قابل مصرف است.

روش اجرا: این پلاستر، قابلیت اجرا در ضخامت‌های حداقل 5 میلی‌متر تا حداکثر 15 میلی‌متر، در یک مرحله را دارد. می‌توان آن را هم به صورت دستی و هم با استفاده از دستگاه ملات پاش اجرا کرد. این محصول را می‌توان به صورت یک لایه و به عنوان لایه نهایی نیز به کار برد. در صورتی که از روش پاششی و از دستگاه جهت اجرای اندود استفاده می‌شود فاصله بهینه نازل تا سطح کار 30 سانتی‌متر می‎باشد.

در صورت نیاز به اجرا در ضخامت‌های بیشتر، کار بر روی سطوح می‌بایست طی دو مرحله و پس از گذشت یک روز از اجرای مرحله اول صورت پذیرد. از اجرای این محصول در مناطق در معرض وزش باد شدید که منجر به سریع‌تر خشک شدن این محصول می‌گردد خودداری کنید.

عمل آوری: برای دوام و کیفیت بیشتر ملات پلاستر با توجه به شرایط آب و هوایی، سطوح می‌بایست در حدود یک هفته پس از زمان اجرا به دفعات مرطوب شوند.

شرایط نگهداری: کیسه‌های ملات را روی پالت و بالاتر از سطح زمین، در جای خشک و دور از تابش مستقیم خورشید نگهداری کنید.کیسه‌های باز نشده به مدت یک سال قابل استفاده هستند.

موارد ایمنی: بدلیل وجود سیمان و مواد افزودنیِ پلیمریِ مجاز در این محصول از تماس با چشم و پوست جلوگیری شود. در صورت تماس با چشم فورا با آب زیاد شستشو دهید.

مشخصات فنی ملات اندودکاری اردکان

سیمان سیمان پرتلند تیپ 2 – سیمان سفید
سنگدانه سیلیس دانه بندی شده با حداکثر اندازه 2 میلی‌متر
افزودنی‌ها افزودنی‌های پلیمریِ آب نگهدار و ضد ترک، مواد افزودنی جهت بهبود چسبندگی
رنگ خاکستری، سفید
سایز بسته بندی کیسه 25 کیلوگرمی
مصرف آب 6 تا 7 لیتر برای هر کیسه (% 25 وزنی پودر خشک)
زمان ماندگاری 1 ساعت پس از اضافه کردن آب و مخلوط شدن
میزان مصرف 5/1 تا 3 کیلوگرم بر متر مربع
ضخامت 15-5 میلی‌متر (هر لایه)
دوام مقاوم در برابر شرایط محیطی
مقاومت چسبندگی بیشتر از 8/0 مگاپاسکال
مقاومت فشاری بیشتر از 7 مگاپاسکال

 

چسب بلوک سبک AAC

مزایا

 • عدم نیاز به هر گونه افزودنی(بجز آب)
 • مقاوم در برابر شرایط محیطی و رطوبت
 • چسبندگی عالی به سطوح
 • زمان دهی مناسب جهت چسباندن قطعات بلوک
 • میزان مصرف پایین، بدون ضایعات و مقرون به صرفه
 • استحکام و مقاومت بالا در برابر ضربه
 • کاهش بار مرده ساختمان
 • انعطاف‌پذیری و کارایی بالا

امروزه با گسترش استفاده از بلوک سبک (AAC) در ساختمان سازی با توجه به مزیت‌های فراوان آن، استفاده از ملات مخصوص جهت چیدمان دیوار و چسباندن بلوک‌ها به یکدیگر مزیت و ارجحیت بسیاری دارد. استفاده از چسب بلوک AAC مهم‌ترین عامل در اجرای صحیح و مقاوم بلوک‌ها بوده و پس از اجرا، دیواری صاف جهت کاشی کاری یا اندودکاری فراهم می‌نماید. چسب بلوک سبک  AAC از انواع ملات خشک آماده است که بر اساس الزامات استاندارد ملی ایران و استانداردهای روز دنیا طراحی و تولید شده است. این محصول پایه سیمانی بوده و حاوی مواد پلیمری، جهت افزایش چسبندگی و کارایی می‌باشد. از دیگر مزیت‌های این چسب، می‌توان به استحکام و مقاومت بالا در برابر ضربه، کاهش بار مرده ساختمان، انعطاف پذیری و مقاومت آن در برابر شرایط محیطی و رطوبت اشاره کرد.

علیرغم پیشرفت‌های انجام گرفته در چند سال اخیر در بحث اجرای قطعات سبک بتنی از ملات‌های سنتی ماسه سیمانی به عنوان چسباننده استفاده می‌شود. شایان ذکر است که انتخاب نوع ملات، بایستی بر حسب جنس و مواد تشکیل دهنده بلوک انتخاب گردد. چسب بلوک AAC اردکان ملات با فرمولی پیشرفته و سازگار بابلوک AAC، مناسب‌ترین و بهترین محصول جهت اتصال این بلوک‌ها می‌باشد. به دلیل استفاده از سیلیس دانه بندی شده و مواد افزودنی پلیمری در ترکیب این چسب، بهترین استحکام و مقاومت در کنار ویژگی‌هایی چون مقرون به صرفه بودن و کاهش زمان عملیات اجرایی به دست آمده است.

بلوک‌های سبک AAC به دلیل تخلخل زیاد، جذب آب بالایی دارند بنابراین در صورت استفاده از ملات‌های ماسه-سیمان سنتی به منظور جلوگیری از خشک شدن ملات، باید در ضخامت‌های بیشتر و چند سانتیمتری ملات ریزی شوند. لذا استفاده از ملات سنتی مقرون به صرفه نیست. چسب بلوک سبک در لایه‌های 2 تا 3 میلی‌متری اجرا شده و بر خلاف ملات ماسه-سیمان قابلیت اجرای بند عمودی را دارد و همین امر باعث افزایش مقاومت و پایداری دیوارها می‌شود.

تجربه نشان داده است که توزیع دانه‌بندی نامناسب و هم چنین ثابت نبودن نسبت اختلاط در ملات ماسه-سیمان باعث می‌شود یکپارچگی مصالح از بین رفته، استحکام نهایی افت پیدا کرده و دیوارِ چیده شده با ضربه کمتری فرو ریزد. بنابراین استفاده از سیلیس دانه‌بندی شده و هم چنین نسبت‌های صحیح و دقیق اختلاط مواد اولیه از دیگر مزایای چسب بلوک سبک نسبت به ملات ماسه-سیمان سنتی می‌باشد که استحکام و مقاومت دیوار ساخته شده را تضمین می‌نماید. این محصول بسته به سلیقه و سفارش مشتری در دو نوع چسب بلوک خاکستری و چسب بلوک سفید رنگ ارائه می‌گردد.

چسب بلوک

چسب بلوک

 

کاربرد: این ملات جهت اتصال و چیدمان دیوارهای ساختمانی با بلوک سبک به کار می‌رود.

آماده سازی: سطح بلوک باید عاری از هر گونه چربی، رنگ و یا گرد و غبار باشد. قبل از اعمال چسب، سطح بلوک را مرطوب نمایید.

شرایط محیطی: بهترین دمای محیط 5 تا 35 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. اگر دمای هوا کمتر از ۵ درجه سانتی‌گراد یا دمای بلوک‌ها بین صفر تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد باشد، استفاده از آب گرم با دمای بیش از ۱۰ درجه سانتی‌گراد برای اختلاط ملات توصیه می‌شود.

مخلوط کردن: جهت آماده‌سازی و استفاده از این چسب فقط باید به آن آب اضافه شود. از افزودن هرگونه مواد جامد و مایع به ملات خودداری نمایید. آب مورد نیاز برای اختلاط با چسب بلوک، تقریبا 6 تا 7 لیتر (% 25 وزنی پودر خشک) می‌باشد. آب را داخل سطل پلاستیکی ریخته و همزمان با اضافه نمودن چسب بلوک به آب، مخلوط را به وسیله همزن دستی یا برقی، به مدت سه دقیقه بهم بزنید تا محصولی یکنواخت و خمیری به دست آید. سپس 2 دقیقه به چسب استراحت داده و دوباره به مدت 3 دقیقه مخلوط کنید.

روش اجرا: ملات خمیری حاصل را به صورت لایه‌های 2 تا 3 میلی‌متری، با استفاده از ماله‌های شیاردار، روی سطح و مابین بلوک‌ها بکشید. بلوک سبک را روی چسب قرار داده و پس از تنظیم محل قرار گرفتن، به آرامی با چکش پلاستیکی به آن ضربه بزنید تا کاملاً به لایه زیرین بچسبد. حداکثر زمان مجاز جهت استفاده از ملات مخلوط شده با آب، 1 ساعت است.

عمل آوری: نیاز به عمل آوری ندارد.

شرایط نگهداری: کیسه‌های ملات را روی پالت و بالاتر از سطح زمین، در جای خشک و دور از تابش مستقیم خورشید نگهداری کنید. کیسه‌های باز نشده به مدت یک سال قابل استفاده هستند.

موارد ایمنی: بدلیل وجود سیمان و مواد افزودنیِ پلیمریِ مجاز در این محصول از تماس با چشم و پوست جلوگیری شود. در صورت تماس با چشم فورا با آب زیاد شستشو دهید.

مشخصات فنی چسب بلوک سبک اردکان

سیمان سیمان پرتلند تیپ 2 – سیمان سفید
سنگدانه سیلیس دانه بندی شده با حداکثر اندازه 1 میلی‌متر
افزودنی‌ها افزودنی‌های پلیمریِ آب نگه دار، مواد افزودنی جهت بهبود چسبندگی و مقاومت
رنگ خاکستری، سفید
سایز بسته بندی کیسه 25 کیلوگرمی
مصرف آب 6 تا 7 لیتر برای هر کیسه (%25 وزن پودر خشک)
زمان ماندگاری حدود 1 ساعت
میزان مصرف حدود 25 کیلوگرم به ازای هر متر مکعب
دوام مقاوم در برابر آب، یخ زدگی و شرایط جوی مطابق استاندارد ASTM1660-10
حداقل مقاومت چسبندگی بیشتر از 5/1 مگاپاسکال طبق استاندارد EN 1348

 

چسب آجر نما

مزایا

 • عدم نیاز به هر گونه افزودنی (بجز آب)
 • آماده‌سازی سریع و آسان
 • کاهش زمان عملیات اجرایی، مقرون به صرفه
 • انعطاف‌پذیری بالا در مقابل ضربه
 • قدرت چسبانندگی بالا به سطوح مختلف
 • کاهش پرت مصالح ساختمانی و سازگار با محیط زیست

چسب آجر نمای پودری، از انواع ملات خشک آماده می‌باشد که بر پایه سیمان طراحی و تولید می‌شود. این محصول به صورت کاملاً مکانیزه و بدون دخالت نیروی انسانی و در نتیجه با دقت بالا در توزین و ترکیب مواد اولیه و بر اساس الزامات استاندارد ملی ایران و استانداردهای روز دنیا تهیه گردیده است. به دلیل استفاده از مواد پایه پلیمری در ترکیب این چسب، در برابر نفوذ آب، حرارت و یخبندان بسیار مقاوم بوده و دارای قدرت چسبندگی بسیار بالا، خاصیت الاستیک و انعطاف پذیری و مقاوم در برابر نشست‌های ساختمان می‌باشد. این چسب برای نصب انواع آجرنما بر روی دیوارهای قدیمی و تراز شده بوسیله سیمان‌کاری، کاشی قدیمی، سنگ قدیمی، بلوک‌های AAC و… به کار می‌رود. این محصول بسته به سلیقه و سفارش مشتری در دو رنگ خاکستری و سفید ارائه می‌گردد.

به دلیل ضخامت کم اجرای این چسب، زمان عملیات اجرایی، هزینه‌ها و بار مرده ساختمان کاهش و فضای مفید آن افزایش خواهد یافت. قدرت چسبندگی بالا به سطوح مختلف، انعطاف‌پذیری بالا در مقابل ضربه و سازگاری با محیط زیست از دیگر ویژگی‌های این محصول به شمار می‌رود.

آماده سازی: سطح بستر باید کمی مرطوب و عاری از هر گونه چربی، رنگ و یا گرد و غبار باشد.

شرایط محیطی: این چسب برای استفاده در شرایط آب و هوایی گرم و خشک و آب و هوای معتدل طراحی شده است. دمای محیط در زمان اجرا نباید کمتر از 5 درجه سانتی‌گراد باشد. بهتر است هنگام نصب، دمای محیط در حدود 40-10 درجه سانتی‌گراد باشد. اگر دمای محیط مناسب نبود محیط را گرم نموده و سپس اقدام به نصب آجر نما نمایید.

مخلوط کردن: جهت آماده‌سازی و استفاده از این چسب فقط باید به آن آب اضافه نمود و از افزودن هرگونه مواد جامد و مایع به آن خودداری کرد. ابتدا مقدار 7-6 لیتر آب (معادل %25 وزنی پودر خشک) را داخل ظرفی ریخته و سپس پودر خشک را به آرامی به آن اضافه نمایید. همزمان با استفاده از یک همزن برقی یا مکانیکی، به مدت 3 دقیقه مخلوط کنید تا خمیری صاف و یکدست حاصل شود. پس از 2 دقیقه دوباره به مدت 3 دقیقه مخلوط کنید.

روش اجرا: سطح بستر باید عاری از هر گونه چربی، رنگ و یا گرد و غبار و کمی مرطوب باشد. پس از آماده‌سازی چسب، لایه‌ای از آن به ضخامت 3  الی 10 میلی‌متر را با ماله دندانه‌دار در یک جهت روی سطح بکشید و سپس آجر را بچسبانید. پس از نصب، با یک چکش پلاستیکی بر روی آن ضربه بزنید تا در محل خود محکم شود. ملات آماده خمیری شکل را می‌توان تا یک ساعت مورد استفاده قرار داد. در شرایط آب و هوایی گرم بهتر است محیط را با آب مرطوب نمایید.

شرایط نگهداری: کیسه‌های چسب را روی پالت و بالاتر از سطح زمین، در جای خشک و دور از تابش مستقیم خورشید نگهداری کنید.کیسه‌های باز نشده به مدت یک سال قابل استفاده هستند.

موارد ایمنی: بدلیل وجود سیمان و مواد افزودنیِ پلیمریِ مجاز در این محصول از تماس با چشم و پوست جلوگیری شود. در صورت تماس با چشم فورا با آب زیاد شستشو دهید.

 

مشخصات فنی آجر نمای اردکان

سیمان سیمان پرتلند تیپ 2 – سیمان سفید
سنگدانه سیلیس دانه بندی شده با حداکثر اندازه 1 میلی‌متر
افزودنی‌ها افزودنی‌های پلیمریِ آب نگهدار، مواد افزودنی جهت بهبود چسبندگی، مقاومت و الاستیسیته
رنگ خاکستری، سفید
سایز بسته بندی کیسه 25 کیلوگرمی
مصرف آب تقریبا 6 تا 7 لیتر برای هر کیسه (%25 وزنی پودر خشک)
زمان ماندگاری حدود یک ساعت (دمای زیاد باعث کاهش زمان ماندگاری می‌شود)
میزان مصرف تقریبا 5 تا 7 کیلوگرم برای هر متر مربع
ضخامت قابل اجرا 3 الی 10 میلی‌متر
دوام مقاوم در برابر آب، یخ زدگی و شرایط جوی
مقاومت چسبندگی 4/1 مگاپاسکال مطابق استاندارد EN1384

 

چسب آجر نما

چسب آجر نما

یک دیدگاه

بالا