پودر بندکشی (۱ تا ۴ میلیمتر)

پودر بندکشی برای پر کردن فواصل بین کاشی‌ها یا سنگ‌های به کار رفته در کف و یا دیوار و هم چنین آجر نما استفاده می‌شود. پودرهای درزبندی با فرمولاسیون مناسب برای موارد داخل یا خارج از ساختمان کاربرد دارند. این پودرها باید علاوه بر زیبایی بخشیدن به کار، مواد و لایه‌های زیرین کاشی را در مقابل آسیب‌های مکانیکی و اثرات نامطلوب نفوذ آب به داخل سازه محافظت نمایند. هم چنین یک پودر درزبندی پایه سیمانی باید خصوصیاتی مانند چسبندگی مناسب به لبه‌ها، انقباض ناچیز، انعطاف پذیری کافی، مقاومت به سایش بالا، استحکام و پیوستگی خوب، جذب آب کم و کارپذیری عالی را داشته باشد.

پودر درزبندی اردکان ملات از انواع ملات خشک پایه سیمانی آماده است که منطبق با الزامات استاندارد ملی ایران و با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا طراحی و تولید می‌شود. به دلیل افزودنی‌های پلیمری مناسب، این پودر به راحتی با آب مخلوط شده و خمیری انعطاف پذیر با کارایی مناسب و نفوذ ناپذیر در برابر آب تولید می‌کند. قدرت چسبندگی، پیوستگی و پرکنندگی بالایِ این محصول آن را گزینه مناسبی جهت پر کردن بندهای کاشی، سرامیک، آجر نما، سنگ و … نموده است. هم چنین این پلیمرهای پودری، محصول را در برابر ترک خوردگی، انقباض و سایش مقاوم کرده و دوام و استحکام آن را بهبود بخشیده است. استفاده از رنگ‌های معدنی موجب شده است تا علاوه بر تنوع رنگی، زیبایی، ثبات و یکنواختی رنگ محصول نیز تضمین شود. این محصول در انواع مختلفی بسته به محل کاربرد عرضه می‌شود:

  • پودر بندکشی مناسب برای درزهای ۴-۱ میلی‌متر
  • پودر بندکشی مناسب برای درزهای ۱۰-۵ میلی‌متر

مزایا

  • عدم نیاز به هر گونه افزودنی (بجز آب)
  • قدرت چسبندگی، پیوستگی و پرکنندگی بالا
  • زیبایی، دوام و استحکام
  • مقاوم در برابر نفوذ رطوبت، ترک خوردگی، انقباض و سایش
  • تنوع، ثبات و یکنواختی رنگ
  • آماده‌سازی سریع و آسان
  • مقرون به صرفه

آماده سازی: قبل از مصرف، کلیه بندهای مورد نظر باید به کمک برس سیمی تراشیده، تمیز و سپس آب پاشی شوند تا سطح کار عاری از هرگونه مواد و مصالح باقیمانده باشد.

شرایط محیطی: بندکشی نباید در دمای کمتر از ۵ درجه سانتی‌گراد یا در دمای بالا و در شرایط بارندگی انجام شود.

مخلوط کردن: جهت آماده‌سازی و استفاده از این پودر، فقط باید به آن آب اضافه شود. میزان مصرف پودر، متناسب با فاصله بین کاشی‌های نصب شده می‌باشد.آب مورد نیاز برای اختلاط بسته به ضخامت بند و میزان خمیری بودن مورد نظر حدود ۲ تا ۴٫۵  لیتر برای هر کیسه ۲۰ کیلوگرمی (۱۱ تا ۲۱ وزنی پودر خشک) می‌باشد. آب را داخل سطل پلاستیکی ریخته و همزمان با اضافه نمودن پودر بندکشی، مخلوط را به وسیله همزن دستی یا برقی به مدت ۳ دقیقه مخلوط نمایید تا محصولی یکنواخت و خمیری حاصل شود. پس از ۲ دقیقه دوباره به مدت ۳ دقیقه مخلوط کنید.

روش اجرا: محصول به دست آمده باید با کاردک پلاستیکی یا ماله مخصوص بندکشی بر روی درزها کشیده شود تا عمق بندها از این ماده خمیری پر گردد. بعد از کشيدن خمير بند کشي، مواد اضافه آن را به کمک کاردک یا ماله بندکشی جمع کنید. قبل از خشک شدن ملات بند کشی، اسفنج مرطوبی را روی سطح کار کشیده تا پستی و بلندی پیرامون بندها محو شود و پس از خشک شدن کامل نیز با پارچه تمیز سطح کار را صیقل دهید.

عمل آوری: در محیط خیلی خشک و در معرض تابش نور خورشید، پس از اتمام بندکشی، اسپری آب توصیه می‌شود.

شرایط نگهداری: کیسه‌های ملات را روی پالت و بالاتر از سطح زمین، در جای خشک و دور از تابش مستقیم خورشید نگهداری کنید.کیسه‌های باز نشده به مدت یک سال قابل استفاده هستند.

موارد ایمنی: بدلیل وجود سیمان و مواد افزودنیِ پلیمریِ مجاز در این محصول از تماس با چشم و پوست جلوگیری شود. در صورت تماس با چشم فورا با آب زیاد شستشو دهید.

مشخصات فنی پودر بندکشی اردکان

سیمان سیمان پرتلند تیپ ۲ – سیمان سفید
سنگدانه سیلیس دانه بندی شده با حداکثر اندازه ۷/۰ میلی‌متر
افزودنی‌ها افزودنی‌های پلیمریِ آب نگهدار، مواد افزودنی جهت بهبود چسبندگی، آبگریزی و الاستیسیته
رنگ تنوع رنگ
سایز بسته بندی کیسه ۲۰ کیلوگرمی
مصرف آب بسته به ضخامت بند و میزان خمیری بودن مورد نظر بین ۲ تا ۵/۴ لیتر برای هر کیسه ( ۱۱ تا ۲۱ درصد وزنی پودر خشک)
زمان ماندگاری ۴۰ دقیقه (دمای زیاد باعث کوتاه شدن زمان ماندگاری می‌گردد)
میزان مصرف برای کاشی‌هایcm  ۱۵×۱۵ با بندهای ۳ میلی‌متر حدودا ۲۵۰ گرم پودر برای یک متر مربع سطح کافی است
دوام مقاوم در برابر آب، یخ زدگی و شرایط جوی
مقاومت فشاری ۲۳ مگاپاسکال مطابق باEN12808-3

یک دیدگاه

بالا