کارخانه پنل مسلح اردکان

کارخانه پنل مسلح شده اردکان یکی از زیر مجموعه های گروه شیشه اردکان می باشد که در کنار کارخانه بلوک سبک آن احداث شده است. ظرفیت این کارخانه تولید روزانه ۲۰۰۰متر مکعب انواع پنل مسلح شده به منظور استفاده در ساختمان سازی و برج سازی می باشد.

تولیدات این کارخانه در رنج ابعادی مختلف و دانسیته متفاوت با توجه به نیاز بازار ایران قابل تغییر و سازگاری می باشد. محصول تولیدی این کارخانه براساس نیاز مشتری تا حداکثر شش متر طولی و عرض ۶۰ سانتیمتر و ضخامت ۸ و ۱۲ سانتیمتر تولید می گردد.

 

پنل مسلح شده :

سالیان متمادی مهندسین و ساختمان‌سازان در پی دست یافتن به دیواری با تمامی مشخصات عملکردی و با حداکثر کارایی بوده‌اند. یکی دیگر از محصولات اتوکلاو شده هوادار که در کارخانه اردکان هبلکس تولید می‌شود پنل مسلح است. این محصول برای اجرای دیوار پیش‌ساخته و همچنین سقف بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه می‌باشد. مواد اولیه پنل همان مواد اولیه‌ای است که برای تولید بلوک استفاده می‌شود .پروسه تولید نیز تا قالب‌ریزی با پروسه تولید بلوک مشترک است و پس‌ازآن مش‌های فولادی آماده‌شده به‌منظور مسلح کردن پنل و افزایش مقاومت در قالب‌ها جاگذاری می‌شود. ازآنجاکه بتن مورداستفاده در این پنل ها مشابه بتن AAC مورداستفاده در ساخت بلوک‌ها و دیگر قطعات است، باید خواص مکانیکی، فیزیکی و دوام آن‌ها، کلیه الزامات استاندارد ملی ایران (درصورتی‌که عدم تدوین استاندارد مربوطه، بر اساس استاندارد EN) را برآورده کند.

سبک‌سازی، ضد زلزله بودن، دوام و پایداری و عدم نیاز به نگهدارندهِ، مقاومت در برابر حرارت و صوت، همگی از مشخصات عملکردی یک دیوار هست. پنل های پیش‌ساخته به علت دارا بودن این مزایا و کاربرد آسان و سریع، سالهاست در بسیاری از کشورهای دنیا بخصوص کشورهای اروپایی، به‌عنوان یکی از مصالح ساختمانی اصلی و مطلوب مطرح می‌باشد. این دیوارهای بتنی مناسب‌ترین مصالح ساختمانی جهت ساخت دیوارها و جداکننده های فضاهای داخلی می‌باشند.

سطوح این دیوارها صاف و صیقلی است به همین دلیل سطح دیوار حاصل پس از نصب، آماده گچ کاری و نقاشی است. در چهار طرف پنل کام و زبانه وجود دارد که این کام و زبانه باعث تسریع در نصب، پایداری و مقاومت دیوار می‌گردد. این دیوار جهت ساخت دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان، اقتصادی‌ترین روش است. با استفاده از این نوع دیوارها می‌توانیم ۳۵ تا ۵۰ درصد در هزینه‌های کارگری و هزینه مصالح ساختمانی صرفه‌جوئی نمائیم.

یک دیدگاه

بالا