سیپورکس

سیپورکس

سیپورکس : همانطور که اشاره شد روش های مختلفی برای تولید مصالح سبک ساختمانی وجود دارد که گاهی کاهش یا افزایش یک ماده یا تغییر در دمای و فشار تولید آن می تواند به خلق محصول جدیدی بیانجامد . از این روی در یک تقسیم بندی کلی می توان نوع دانه های بتن های سبک را که به ایجاد هوا ، حباب و حفره می انجامد را عاملی برای تفکیک آن ها دانست . در این تقسیم بندی :

  • استفاده از مواد سبک طبیعی از قبیل پوميس ، لیکا ، پرلیت ، ورمیکولیت و پلی استایرن در ساختار این محصولات به تولید بتن سبک دانه LAC منجر می شود .
  • ایجاد حباب به واسطه واکنش شیمیایی پودر آلومينيوم با آهک ( یا دیگر مواد شیمیایی) و همچنین استفاده از روش های مکانیکی (فوم ژنراتورهای تولید کننده کف) به تولید بتن سبك سلولي CLC و متخلخل می انجامد ؛ زیر شاخه ای که محصولاتی از قبیل هبلكس یا سيپوركس نیز بخشی از آن می باشند .

سیپورکس چیست ؟

روند ساخت مصالح و مواد مصرفی در ساختار یک بنا فراز و فرود های فراوانی داشته که استفاده از ترکیبات جدید و تغییر شرایط محیطی فرآوری محصول (از قبیل دما ، فشار یا رطوبت ) همواره بخش جدایی ناپذیری از آن بوده است . در همین رابطه ” یوهان اکسل اریکسن ” سوئدی نیز دریافت که می توان با روش اختلال ماسه سیلیسی ، آهک ، پودر آلومینیوم ، سیمان ، آب و پخت آن ها در فشار بالا (۱۲ اتمسفر) به نوعی بتن مقاوم و سبک دست یافت .

این روش تولید به ایجاد حفره هایی که بعضاً شعاعی یک میلیمتری دارند می انجامد ، حفره هایی که در اثر وجود هوا به وجود آمده اند ، لذا به بلوک های « هوادار » معروف می باشند . از این گذشته ساخت این مصالح در کسوت بلوک و آجر ، وزن کم آن ها ، ساختار بتنی و پخته شدنشان با حرارت زیاد (۲۰۰ درجه سانتی‌گراد) سبب شده است تا لقب بتن اسفنجی اتوکلاوی که در صنعت ساختمان سازی به ساختمان‌سازی به هبلکس یا سیپورکس معروف است به آن ها داده شود .

مزایای استفاده از Siporex

همانطور که در خصوص سایر محصولات مجموعه اردکان AAC هم گفته شد ، تمرکز ما بر روی ساخت مصالحیست که قیمتی حداقلی و کیفیتی حداکثری داشته باشد و در همین اثنا از آزمون هایی که توسط مباحث مختلف آیین نامه های مقررات ملّی ساختمان مطرح می گردد نیز سربلند بیرون آیند .

  • وزن کم
  • عدم انتقال سرما و گرما به طرفین دیوارهایی از جنس سیپورکس
  • عدم هدایت صدا و الکتریسیته
  • مقاومت بالا در برابر حرارت مستقیم و آتش سوزی بواسطه وجود دانه های سیلیس و
  • حمل و نقل یا چینش آسان

از جمله مهمترین ویژگی های این محصولات است . در ادامه گفتنیست که سیپورلکس در حجمی تقریباً مساوی ، ۲۵ درصد وزن توده ای از آجر را دارد . به بیانی ساده تر اگر دیواری تشکیل شده از آجر ۱ تن وزن داشته باشد ، در شرایطی مشابه اگر با سیپورلکس ساخته می شد تنها ۲۵۰ کیلوگرم وزن می داشت . در نتیجه برای کارفرما به صرفه تر است تا با این محصول که از نظر فنی دارای شرایط بهتری نسبت به خشت و آجرهای سنتیست دیوار خود را چیده و با صرف هزینه اولیه بیشتر ، در بلند مدت با صرفه جویی در هزینه های تأمین انرژی یا عایق بندی ساختمان از صرف مبالغ ثانویه پرهیز کند .

 

سیپورکس

سیپورکس

قابلیت برش و شیار زنی دیوار سیپورکسی

یکی از ویژگی های شاخص بلوک های سیپورکس امکان برش دقیق و دلخواه آن به وسیله ارّه های دستی و برقی می باشد . در موارد متعددی پیش می آید که یک بلوک کامل سیپورکس برای پرکردن یک فضای خالی زیاد می باشد . از آنجایی که این رویداد در خصوص آجرهای سنتی و بلوک های سیمانی نیز رخ می دهد ، افرادی که مسئول چینش این دیوار هستند با اندازه‌گیری و سپس خرد کردن قسمت اضافه ، حجم مورد نیاز خود را به دست می آورند ، دریغ از اینکه قسمت های از بین رفته سرمایه کارفرما بوده و کنار هم قرار دادن این پرتی ها هزینه سنگینی را به فرد تحمیل می کنند .

این در حالیست که در خصوص سیپورکس ها ماجرا به گونه ای دیگر است . در این محصولات به دلیل اینکه می توان قطعات مورد نظر را برید ، حتی تکه های جدا شده نیز قابل استفاده بوده و می توانند در همان جا یا نقطه دیگری از ساختمان بکار روند ، در نتیجه اینکه نه زحمت حمل و نقل دوباره آن وجود دارد و نه مبالغی که صورت نخاله های ساختمانی از جیب سرمایه گذار پروژه بیرون می رود .
علاوه بر این امکان لایه برداری های موضعی سبب می شود تا بتوان مسیر حرکت سیم های برق را در دل دیوار خالی کرده و بدین ترتیب علاوه بر افزایش سرعت کار ، تمیزی و کیفیت آن را نیز حفظ کرد .

چسب سیپورکس

گاهی در کنار مزایایی که استفاده از یک محصول به همراه دارد ، ماتعلقات آن نیز دارای ویژگی های خاصی هستند که به درستی این انتخاب صحه گذاشته و نشان می دهند که استقبال زیاد از یک محصول می تواند به دلیل وجود این حواشی به ظاهر بی‌اهمیت باشد .

به عنوان مثال زمانی که سخن از دیوارچینی و ساخت سطوح افقی یک ساختمان پیش می آید ، رقابت اصلی بین بلوک های سفالین ، بلوک های سیمانی و آجرهای سنتی با فرآورده های نوینی مانند سیپورکس ، بلوک لیکا یا آجرهای گازدار است . این در حالیست که گاهی به مواد یا ملات مورد نیاز برای اتصال این محصولات به یکدیگر بی توجهی می شود ، موادی که شاید وارد کردن آن ها در معادلات مالی ، زمانی و ابعادی (فضای اشغال شده) بتواند ورق را به نفع یک محصول خاص برگرداند .

به عنوان مثال در بررسی چسب سیپورکس می بینیم که یک بسته ۵۰ کیلوگرمی این ماده می تواند به اندازه ۲۰۰۰کیلوگرم ملات ماسه سیمان کارایی داشته باشد . این در حالیست که آماده سازی این محصول در هر حجمی (با فرض وجود امکانات حداقلی ) کمتر از ۱۰ دقیقه طول می کشد .

استفاده از چسب ، راه حلی ارزان و سریع برای دیوارچینی

این محصول که همانند چسب کاشی فاصله بین قطعات سیپورکس را می پوشاند ، دارای وزنی به مراتب کمتر از ماسه و سیمان است که سبب می شود تا جِرم کلی ساختمان کم شده و با سرعت خشک شدن بالای خود ، زمان انجام عملیات به ویژه در پروژه ها بزرگ را کاهش می دهد .

ناگفته نماند که علاوه بر وزن سبکتر خود چسب به نسبت سیمان ، از آنجایی که قطر چسب میان دو قطعه کمتر از نیم سانت بوده اما در ملات ماسه و سیمان به ۳ سانتیمتر هم می‌رسد ، این زیادی مصرف را از این منظر نیز می توانیم نگاه کنیم . جالب اینجاست که افرادی که به صورت تخصصی دیوارچینی سیپورکس انجام می دهند ، با مرطوب کردن قسمت های درگیر با چسب پیش از اعمال آن ، میزان مصرف را از این هم کمتر کرده و چسبندگی آن را افزایش می دهند .

اگرچه شاید در نگاه اول این حجم از ماده متصل کننده برای نگه داشتن این مقدار از آجر و بلوک کافی نباشد ، اما طبق آزمایشاتی که اسناد آن حین فروش این محصولات به مشتریان ارائه می شود ، تنها پس از سه ساعت این چسب به اوج چسبندگی خود رسیده و حتی اعمال ضرباتی سهمگین نیز به جدایی آن منجر نمی شود . ناگفته نماند که شبیه سازی های انجام شده در خصوص مقاومت این محصولات در برابر زلرله نیز انجام پذیرفته است که سیپورکس از آن ها نیز با نمره قبولی سربلند بیرون آمده است .

مقایسه بلوک های سیمانی و سیپورکسی

طول نمونه های سیپورکسی در طول ۱۰ سانتیمتر و در عرض ۵ سانتیمتر بیشتر از بلوک های سیمانی بوده و عملاً فضای بیشتری را به نسبت آن ها پوشش می دهند . با وجود بزرگتر بودن حجم این محصول ، وزن قطعه سیپورکسی قریب به ۲ کیلوگرم از محصول سیمانی کمتر است که وجود هوا در بطن آن عامل این چگالی کمتر می باشد .

بالا